Andra Kerševičiūtė
„Rinkoje nėra jokio kito gliukozės jutiklio, prilygstančio „FreeStyle Libre 3“, – tokia ambicinga fraze gliukozės jutiklį pristato jo gamintojai „Abbot“ kompanija. Skritulio formos naujasis gliukozės jutiklis tinka visiems vyresniems nei 4 metų asmenims, sergantiems cukriniu diabetu. „FreeStyle Libre 3“ yra patobulinta „FreeStyle Libre 2“ versija.
„FreeStyle Libre 3“ pasižymi tomis pačiomis geriausiomis funkcijomis kaip ir „FreeStyle Libre 2“: gliukozės duomenų tikslumas, 14 dienų naudojimo terminas, pasirinktiniai signalai, perspėjantys apie gliukozės pokyčius kraujyje. Tačiau naujasis jutiklis pranašesnis už savo pirmtaką ir, beje, už kitus rinkoje esančius, pirmiausiai dydžiu – šiuo metu tai pats mažiausias jutiklis, o antra – jo nereikia skenuoti – būtent dėl šio ypatumo jis turėtų patraukti jutiklių naudotojų dėmesį. Kaip privalumas taip pat nurodomas ir lengvesnis naudojimas dėl vientiso aplikatoriaus.
Greitas informacijos perdavimas
Naujojo „FreeStyle Libre 3“ gliukozės jutiklio duomenys per „Bluetooth“ nuolat siunčiami tiesiai į „FreeStyle Libre 3“ programėlę mobiliuosiuose telefonuose. Šis nuolatinis duomenų srautas suteikia galimybę ne tik stebėti tuo momentu esamus gliukozės rezultatus, bet ir realiu laiku gauti perspėjimus apie padidėjusį ir sumažėjusį gliukozės kiekį kraujyje, o tai leidžia laiku imtis veiksmų, kad neištiktų hipo ar hiperglikemija. Tai yra didelis pranašumas palyginus su „FreeStyle Libre 2“, kurio rezultatai parodomi tik prieš tai nuskenavus.
Aktyvavimo laikotarpis naujajame „FreeStyle Libre 3“ liko toks pats kaip ir ankstesniuosiuose modeliuose – įsistačius jutiklį reikia palaukti vieną valandą, kol duomenys bus pradėti teikti.
Beveik nepastebimas
Vienas didžiausių naujojo jutiklio privalumų ir išskirtinumų, palyginus ne tik su ankstesnėmis „Libre“ versijomis, bet ir su kitais rinkoje esančiais jutikliais, yra jo mažumas. Jutiklio „FreeStyle Libre 3“ dydis atitinka maždaug dvi viena ant kitos uždėtas JAV 1 cento monetas (palyginimui „FreeStyle Libre 2“ dydis – dvi viena ant kitos uždėtos JAV 25 centų monetos). Jutiklio kūrėjų teigimu, kol kas tai yra pats mažiausias ir ploniausias parduodamas gliukozės jutiklis pasaulyje. Jutiklio dydis itin aktualus mažiems ir smulkaus kūno sudėjimo vaikams, tačiau ir suaugusieji turėtų tai įvertinti – mažiau nuo kūno atsikišęs jutiklis, tikėtina, rečiau bus užkliudytas, taip pat ir aplinkiniai ne taip dažnai galbūt pastebės ir mažiau varstys klausiamais žvilgsniais.
Ekologiškumas
Kuriant mažesnį jutiklį pagalvota ne tik apie patogumą jį naudoti, bet ir apie ekologiją, kuria paskutiniu metu itin susirūpinta. Gamintojai, apie 70 % sumažinę jutiklį, prisideda prie gamtos taršos mažinimo, nes jutiklio gamybai sunaudojama apie 41 % mažiau plastiko ir apie 43 % mažiau kartono. Tokiu būdu įmonė stengiasi siekti tvarumo.
Kaina
Kaip vieną iš savo tikslų „Abbott“ kompanija nurodo siekiamybę, kad kuo daugiau sergančių cukriniu diabetu žmonių galėtų naudotis nuolatiniu monitoringu. Kaip žinia, jutiklių naudotojams itin svarbi kaina, nes ne visose šalyse jie yra kompensuojami. Todėl „FreeStyle Libre 3“ gamintojai žada, kad naujasis jutiklis kainuos tiek pat, kiek ir ankstesni jų gaminti, ir tai smarkiai nesiskirs nuo kitų parduodamų nuolatinių gliukozės jutiklių.
Technologijoms sparčiai žengiant į priekį, gliukozės jutiklių kūrėjai nežada nustoti ieškoti ir diegti naujovių, galinčių padėti sergantiems cukriniu diabetu geriau kontroliuoti ligą. Džiugina, kad naujosios technologijos suteikia galimybę kasdien vis išmaniau ir geriau rūpintis ligos valdymu ir taip užtikrinti geresnę sveikatą.