Vos išgirdusi apie į Lietuvą atkeliaujančią naują „Dana-i“ pompą nudžiugau, tikėdamasi, kad gal ji bus mažesnė, modernesnė, lengvesnė ir visaip geresnė. Tačiau pokalbis su atstovais greitai nuleido ant žemės – ji 20 procentų sunkesnė ir didesnė už pirmtakę, mano turimą ir mylimą „Dana RS“. Slinko mėnesiai, o aš vis nesiryžau jos bandyti. Galiausiai ryžausi šiam žingsniui, nes kaipgi kitaip sužinosi, ko vertas naujas produktas?
Pirmiausiai nustebau, kad visgi naujoji pompa ne tiek daug didesnė (97 × 47× 22 mm) už mano turimą – skirtumas vos keli milimetrai. Didesnis svoris (86 g su baterija) taip pat nelabai jaučiasi. Dar vienas pastebėjimas – daug kokybiškesnis plastikas, iš kurio ji pagaminta. Jei mano mielai vadinamą „Danutę“ daug kas apibūdina kaip žaislinę, tai apie naująją jos versiją to pasakyti tikrai nepavyktų – tai solidus ir rimtas daiktas.
Labiausiai mane džiuginantis dalykas, kad „Dana“ pompų gamintoja „Sooil Development Co.“ gaminimo technologijų nelaiko po devyniais užraktais ir bendradarbiauja su Android APS (dirbtinės kasos) kūrėjais, vis tobulindama ir pritaikydama savo produktus naudoti būtent su šia sistema.
Privalumai
Išplėstas Bluetooth veikimo laukas ir stabilus BLE 5.0 leidžia nutolti su pompa nuo telefono daug toliau, nei su „Dana RS“. Tai leidžia daug laisviau judėti savo aplinkoje, nesirūpinant, kur yra paliktas su pompa susietas išmanusis telefonas. Tą tikrai įvertins aktyviai sportuojantys ar besitreniruojantys žmonės.
Susiejimas su Android APS užtrunka mažiau nei minutę. Greitas ir saugus BLE 5.0 ir suderintos technologijos be vargo leidžia prijungti ar keisti SOOIL gamintojo pompas.
Pompos valdymas. Meniu lietuvių kalba, labai lengvai suprantamas. Pompa valdoma keturiais mygtukais, ekranas nespalvotas, primena senuosius telefonus, todėl galėtų būti patraukli naudoti vyresnio amžiaus žmonėms.
Išmani. Beveik visiems telefonų modeliams pritaikyta „AnyDana“ programėlė leidžia valdyti pompą per išmanųjį telefoną nuo pirmos minutės. Tai yra didelis privalumas siekiant diskretiškumo, nes insuliną galima suleisti neliečiant pompos. Be to, išmaniuoju telefonu valdoma insulino pompa yra patogesnė turintiems regos problemų, nes telefone galima išsididinti ekrano vaizdą arba naudoti neregiams skirtą programėlę, įgarsinančią ekrano duomenis
Padidintas skaidrus langelis, leidžiantis stebėti, ar teisingai įstatytas rezervuaro sriegis, ar rezervuare nėra oro burbulų.
Ryškesnis ekrano apšvietimas leidžia geriau matyti užrašus pompos ekrane.
Rezervuaro užsukimas. Specialus tinkamoje pozicijoje esantis fiksatorius leidžia būti tikram, kad rezervuaras užsuktas tinkamai.
Automatinis sertertis – prietaisas, pats susukantis sriegį iki tinkamo lygio ir nustatantis tikslų insulino vienetų kiekį rezervuare. Visa informacija perduodama automatiškai Bluetooth ryšiu į pompą.
Kaip ir kitose „Dana“ pompos versijose, yra išimamas rezervuaro susukimo varžtas. Susidėvėjus sriegiui vos už kelis eurus galima pakeisti nauju (rinkinyje yra du), tad nereikės jokio garantinio serviso ir būsite tikri dėl pompos ilgaamžiškumo.
Pompa naudoja standartinę AAA tipo bateriją (būtent dėl to ji tapo kiek didesnė ir sunkesnė), todėl nebereikia sukti galvos netikėtai išsikrovus baterijai, nes tokio tipo baterijų galima rasti bet kurioje parduotuvėje ar degalinėje, be to, nesunkiai jų rasite ir namuose – sieniniame laikrodyje ar televizoriaus distancinio valdymo pultelyje. Tai suteikia išties daugiau ramybės ir saugumo, nei naudojant ankstesnes prietaiso versijas su specialiomis baterijomis.
Skirtingi insulino leidimo greičiai užtikrina mažiausią įmanomą skausmo pojūtį, pataikius kateterį į jautresnę vietą.
Suasmenintas boluso skaičiuotuvas. Kiekvienai paros valandai galima nustatyti atskirą jautrumą insulinui ir insulino bei angliavandenių santykį.
Skirtingai nei „Dana R“ ar „Dana RS“, mygtukai yra kietesni ir todėl patvaresni, taip greitai nenusidėvi ir išlieka funkcionalūs. Tai ypač aktualu moterims, turinčioms ilgus nagus.
Platus kateterių ir infuzijos sistemų pasirinkimas pagal vamzdelio ilgį, kateterio tipą ir ilgį. Tikrai galima rasti sau tinkamą pagal gyvenimo būdą, dūrimo vietą, aktyvumą, riebalinį sluoksnį ar amžių.
Trūkumai:
Rezervuaro užsukimas kiek labiau atsikišęs nei „Dana R“ ar „Dana RS“.
Serteris ir pompa turi skirtingas baterijas. Serteris naudoja specialią bateriją.
Išvada
„Dana-i“ pompos nemėgti tiesiog neįmanoma. Ji tinka tiek mažiems vaikams, tiek vyresnio amžiaus žmonėms. Suteikia absoliutų diskretiškumą – insulinas suleidžiamas keliais telefono mygtukų paspaudimais, vaikų žaidimai nebus nutraukti dėl poreikio koreguoti glikemiją – tėvai tai gali atlikti išmaniuoju įrenginiu per tikrai didelį atstumą. Naudojant naujausią SOOIL produktą, susidaro įspūdis, kad jį kūrė žmogus, pats sergantis cukriniu diabetu – apie viską pagalvota. Ar keisčiau savo senąją pompą į naująją „Dana-i“? Žinoma, pirmai progai pasitaikius!